19 styczeń 2021

Pamiętajmy o bezdomych i potrzebujących pomocy

fot. KPP Turek
Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.
REKLAMA

Policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej w Turku sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Proponują im pomoc oraz przekazują informacje o możliwości skorzystania między innymi z ciepłej odzieży czy posiłku, a także noclegu. Tych, którzy nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy uświadamiają, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest przebywanie podczas niskich temperatur w miejscach nieogrzewanych, czy też niewłaściwe obchodzenie się z ogniem przy próbach ogrzania się.

Policjanci sprawdzają i weryfikują wszystkie informacje i każdej osobie znajdującej się w trudnych warunkach bytowych proponują pomoc.

W nocy z 16 na 17 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku interweniowali na Zdrojkach, gdzie przebywał bezdomny. Mężczyzna był przesypany śniegiem i miał trudności z poruszaniem się. Był przemoczony i zmarznięty, ale na szczęście pomoc przyszła na czas i mężczyzna trafili pod właściwą opiekę do noclegowni w Kole.

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. Wystarczy wykręcić numer alarmowy i poinformować policjantów o takim przypadku.

Ponownie apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon pod numery alarmowe 112 może uratować życie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Turku